Biroja grāmatas

Egons Rusanovs un Signe Skutele

Konservatīvisms Rodžera Skrūtona izpratnē

Grāmata  ir publicistisks pētījums par britu filozofa Rodžera Skrūtona uzskatiem, kuriem ne vienmēr varēja pievienoties arī autori Dr. iur. cand. Egons Rusanovs un Mg. iur. Signe Skutele, bet tie pavisam noteikti paplašina zināšanu loku, rosina domāt par dažādiem jautājumiem un problēmām, pētīt konservatīvisma idejas, meklējot atbildi uz jautājumu – kas tad īsti ir konservatīvisms?

Nepiekrītot savam tēvam, kurš pauda klaji sociālistiskus uzskatus, un nesamierinoties ar izpratni par konservatīvismu kā apspiešanas un stagnācijas simbolu, Skrūtons pēc tam, kad bija piedzīvojis 1968. gada nemierus Francijā, kļuva par Edmunda Bērka tipa konservatīvo domātāju. Skrūtons nostājās pret revolūcijas idejām, kuras, viņaprāt, aicināja iznīcināt visu, tostarp labo, – mantoto vēsturi, paražas, tradīcijas. Tā vietā viņš atbalstīja reformāciju, kuras laikā soli pa solim tiek veikti uzlabojumi esošajā sistēmā, saglabājot «senču mantojumu», kas definē gan personu, gan arī kopīgo tautas identitāti. Daudzi Skrūtonu uzskata par vienu no dižākajiem mūsdienu konservatīvajiem domātājiem, citi sauc par ekstrēmistu. Jebkurā gadījumā Skrūtons neapšaubāmi ir interesanta personība ar stingru viedokli. Visu viņa darbu galvenais vadmotīvs bija mīlestība pret savu valsti un brīvību.

Grāmatas autoru ieskatā, jautājošiem un domājošiem līdzcilvēkiem ir vērtīgi zināt vairāk par neordināro un neērto britu filozofu seru Rodžeru Skrūtonu (1944–2020).

Lappuses: 254

Vāki: Mīkstie vāki

Izdevējs: «Rusanovs & Partneri» zvērinātu advokātu birojs SIA

Gads: 2021

18 EUR

Grāmatas iegāde:

Zvanot uz tālruni: +371 67273267

Citas biroja grāmatas

«Kādas nodevības ģenealoģija»

Autors: Egons Rusanovs un Linda Lielbriede

28EUR